Emiraty Arabskie, Emiraty Arabskie: wycieczki objazdowe, Emiraty Arabskie: wycieczki objazdowe

To w Dubaju to w Muskacie

Atuty hotelu

Pogoda w Abu Dhabi (Emiraty Arabskie):

prognoza na 5 dni » kiedy jechać »
Częściowe zachmurzenie
44oC powered by World Weather Online
Oferta jest dostępna! kod oferty: AEVITX - DWCOMAN
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

Region:

Zjednoczone Emiraty Arabskie / Zjednoczone Emiraty Arabskie

Opis oferty: :

Muscat • Pustynia Wahiba • Wadi Bani Khalid • Nizwa • Al Ain • Abu Dhabi • Dubaj Hipernowoczesność i tradycja, kapiące złotem centra handlowe i tradycyjne bazary z pięknymi wyrobami. Na trasie jest piękny krajobrazowo emirat Fujairah nad Oceanem Indyjskim i te najbardziej znane: Dubaj i Abu Dhabi. W programie zwiedzania tajemniczy sułtanat Omanu i jego 2 stolice: Muscat - aktualna i dawna - Nizwa, a także niezapomniane przeżycie: nocleg w obozie na pustyni Wahiba. Niepowtarzalna, przepiękna pustynia, zielone oazy i kolorowe bazary. Po pełnym wrażeń tygodniu warto wypocząć w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1250 km. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MUSCAT (trasa: ok. 405 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w stronę Omanu do przejścia granicznego w Hatta. Trasa wiedzie przez regiony miasta Barka i Mussanah. Późnym popołudniem przyjazd do MUSKATU. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Muttrah - głównego portu i centrum handlu, czas wolny na zakupy na tradycyjnym bazarze - souku obfitującym w różnorodne materiały, biżuterię, perfumy, pamiątki i antyki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MUSCAT - PUSTYNIA WAHIBA (trasa: ok. 200 km) :

Śniadanie. Zwiedzanie MUSKATU. Przejazd do Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa wyróżniającego się nadzwyczajną architekturą. Budynek zachowuje idealną równowagę między estetyką, kulturą i głęboko zakorzenioną islamską tradycją. Zwiedzanie: stara część miasta otoczona górami i strzeżona przez XVI w. forty Jalali i Mirani, pałac Al Alam - rezydencja sułtana Qaboosa. Wizyta w muzeum Bait Al Zubair - okazja do zapoznania się z dziedzictwem Muskatu, m.in. tradycyjna omańska broń, biżuteria, stroje i domowe narzędzia. Wyjazd na PUSTYNIĘ WAHIBA. Rozległe piaszczyste wydmy zamieszkuje wiele różnorodnych okazów flory i fauny, są również domem dla kilku tysięcy Beduinów, którzy zamieszkują tu od co najmniej 7000 lat. Szybko zmieniający się za sprawą wiatru krajobraz wprawi w zachwyt nie tylko fotografów. Pustynne safari podczas którego doświadczeni kierowcy pokażą swoje umiejętności jazdy samochodami terenowymi po wydmach. Przejażdźka z pewnością zapewni wiele ekscytujących wrażeń. Kolacja i nocleg w obozie na pustyni.

4. DZIEŃ. WADI BANI KHALID - NIZWA (trasa: ok. 180 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano zwiedzanie WADI BANI KHALID - zielonej doliny otoczonej górami pośrodku pustyni. Czas na zdjęcia. Przejazd do NIZWY - dawnej stolicy Omanu, która zachowała swój urok. Wizyta na bazarze znanym z artystycznych wyrobów srebrnych i miedzianych. Zwiedzanie najbardziej imponującej twierdzy w Omanie - Jabreen i okazałego fortu w Bahla, kiedyś chronionego przez 12-kilometrowy mur, który znajduje się na liście UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. AL AIN - ABU DHABI (trasa: ok. 285 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AL AIN - bogatego w tradycję, jednego z najstarszych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przez tysiące lat był to ważny przystanek karawan przemierzających szlaki handlowe Bliskiego Wschodu. Zwiedzanie pałacu władców regionu m.in Sheikha Zayed Bin Sultan Al Nahyan - nieżyjącego już pierwszego prezydenta ZEA, miejsca narodzin Sheikha Mohammed Bin Zayed Al Nahyan - księcia emiratu Abu Dhabi. Przejazd do Abu Dhabi. Zwiedzanie jednego z największych meczetów na świecie - Sheikh Zayed, mogącego pomieścić ok. 40 tyś. wiernych. Marmurowe wykończenia oraz rozmaite zdobienia tworzą niesamowity efekt. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. ABU DHABI - DUBAJ (trasa: ok. 180 km) :

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - ABU DHABI. Przejazd obok pałacu Al Hosn - najstarszego budynku w mieście, następnie trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża Corniche, ekskluzywnej dzielnicy z lśniącymi, białymi meczetami, oszklonymi wieżowcami i eleganckimi apartamentami. Zwiedzanie pałacu Qasr Al Watan - dla zwiedzających udostępnionego dopiero w 2019 r., do tego czasu wykorzystywanego wyłącznie do oficjalnych narodowych spotkań. Krótki przejazd i postój w punkcie widokowym. Czas wolny na zdjęcia z najbardziej luksusowym hotelem w tle (Emirates Palace). Przejazd do DUBAJU. Zakwaterowanie. Wieczorem kolacja podczas rejsu po zatoce na tradycyjnym arabskim statku żaglowym - dhow. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. DUBAJ :

Śniadanie. Zwiedzanie DUBAJU - niegdyś małej wioski rybackiej, dziś spektakularnej i nowoczesnej metropolii nad Zatoką Perską. Unikalna architektura i ogromne centra handlowe robią ogromne wrażenie. Czas na zdjęcia przy meczecie Jumeirah, hotelu Burj Al Arab i hotelu Atlantis na sztucznej wyspie Jumeirah. Przejazd przez dzielnicę hotelowo-apartamentową Jumeirah. Przejście przez centrum Dubaju obok największej galerii handlowej świata - Dubai Mall i Burj Khalifa - najwyższego budynku na ziemi (fakultatywnie: wjazd na punkt widokowy). Przejazd do Bastakiya - starej dzielnicy miasta. Poznawanie lokalnej historii i geografii w muzeum Dubaju, znajdującym się w starożytnej fortecy Al Fahidi. Przepłynięcie wodną taksówką Abras przez zatokę, spacer do dzielnicy Deira. Okazja do zakupu unikalnych pamiątek i przypraw na bazarach złota i przypraw. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zależnie od godziny wylotu, transfer na lotnisko w Dubaju. Przelot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów: 6 w hotelach***, 1 w obozie na pustyni; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami (z wyjątkiem obozu na pustyni); wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny: ok. 5 USD/pokój/noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Dubaju i Abu Dhabi), bilety wstępu, tour guide, lokalni przewodnicy i napiwki: 295 USD.Wizy: ZEA: nie są wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu; OMAN: wiza turystyczna: 5 OMR - płatna na granicy lub wcześniej za pośrednictwem platformy internetowej E-visa: www.evisa.rop.gov.omOpłaty fakultatywne: wjazd na punkt widokowy Burj Khalifa: ok. 45 USD; Dubaj nocą: ok. 45 USD.Podczas zwiedzania meczetów obowiązuje odpowiedni strój: kobiety - spodnie lub spódnica do kostek, bluzka z długim rękawem i chusta, kolorystyka dowolna z wyjątkiem bieli; mężczyźni - spodnie do kostek, bluzka zakrywająca ramiona.

Emiraty Arabskie, Emiraty Arabskie: wycieczki objazdowe - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  39°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  75%
  wilgotność:
  13%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  996hPa
  wiatr:
  274°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:54
  zach. słońca:
  19:00
 • Częściowe zachmurzenie
  min.31°C max.38°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  240°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:55
  zach. słońca:
  18:59
 • Częściowe zachmurzenie
  min.32°C max.40°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  246°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:55
  zach. słońca:
  18:59
 • Częściowe zachmurzenie
  min.32°C max.39°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  263°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:56
  zach. słońca:
  18:58
 • Słonecznie
  min.30°C max.38°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  297°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:56
  zach. słońca:
  18:57

Emiraty Arabskie: wycieczki objazdowe - klimat w Emiraty Arabskie

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów